Гінгівіт за своєю природою – це запалення тканин (краєчків ясна), а не самого зуба. Таке захворювання може виникнути як у п'ятирічної дитини, так і шістнадцятирічного юнака. Найчастіше хвороба розвивається через незадовільний догляду за ротовою порожниною.
Причинами запалення є простудні захворювання, прорізування зубів у малюків, патологія прикусу, карієс, носіння металевих брекетів.
Симптоми захворювання
Якщо батьки не будуть своєчасно реагувати на почервоніння ясен у дітей, звертатися в клініку для планових оглядів, гінгівіт стане хронічним. Запалення може негативно вплинути на стан зуба, спровокувавши його руйнування. При огляді ротової порожнини можна виявити наступні ознаки недуги:
- на кінчиках тканин, прилеглих до зубах, візуально помітна припухлість;
- часта кровоточивість ясен;
- дитині боляче жувати або використовувати зубну щітку при чищенні зубів;
- зміна відтінків тканин: при гострій формі захворювання ясна має червонуватий колір, при хронічній – набуває синюватого відтінку.
Лікувати хронічні прояви дорожче, ніж нейтралізувати запалення на перших стадіях. Висновок напрошується один: якщо є симптоматичні передумови, необхідно негайно звернутися до лікаря (дитячого стоматолога).